Holiday Inn Invitational - Day One

    Recap

    Licensed to University of Nebraska - Lincoln
                                           HY-TEK's Meet Manager 1/17/2014 09:15 PM
                2014 Holiday Inn Invitational - 1/17/2014 to 1/18/2014
                               Indoor Track & Field Meet
                                 Devaney Sports Center
                                        Results
    

    Women 60 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Dixon, Diamond Kansas 7.50 7.48q 6 2 Valentine, Tianna Kansas 7.38 7.50q 6 3 Sanni, Zainab Kansas 7.47 7.63q 6 4 McCarty, Breunna Nebraska 7.65 7.67q 5 5 Joseph, Pernell Missouri State 7.48 7.68q 6 7.676 6 Hinker, Rachel N. Colorado 7.68 7.68q 5 7.680 7 Carter, Destiny Iowa Central 7.70 7.71q 5 7.701 8 Conley, Sydney Kansas 7.55 7.71q 6 7.708 9 Momo, Michelle Missouri KC 7.56 7.75 6 7.742 10 Huschle, Analisa South Dakota 7.55 7.75 6 7.746 11 Keys, Alisha Kansas 7.61 7.76 5 12 Borders, Chelsie Missouri State 7.61 7.77 5 13 Caston, LaDonna Siu-Edwards 7.82 7.89 4 7.881 14 Jackson, Jazmin Iowa Central 7.92 7.89 3 7.887 15 McCoy, Jazmin Nebraska 7.68 7.89 5 7.888 16 Williams, Shanelle Missouri KC 7.81 7.92 4 17 Johnson, Alexis Kansas 7.81 7.93 4 18 Harvey, Ne'Kole Missouri KC 7.96 7.94 3 7.935 19 Heck, Kari Nebraska 7.87 7.96 3 20 Ashby, Amoni N. Colorado 7.62 8.00 5 21 Newell, Adriana Kansas 8.00 8.02 3 22 Cottingham, Lynette Missouri KC 8.03 1 8.022 22 Oranika, Jessica Siu-Edwards 8.10 8.03 2 8.022 24 Barnes, Tiffany Iowa Western 7.92 8.03 3 8.027 25 Malone, Morgan Air Force 7.83 8.04 4 26 Ohanta, Jane Cloud County 8.17 8.05 2 27 Allen, Alisha N. Colorado 7.85 8.09 3 28 Evans, Brianna NW Missouri 7.72 8.10 4 29 Conrad, Hilary Siu-Edwards 8.15 8.11 2 8.104 30 Stewart, Jorriel Iowa Western 8.10 8.11 2 8.110 31 Fender, Samantha NW Missouri 7.82 8.15 4 32 Ricks, Anika Cloud County 8.51 8.16 1 33 Horacek, Payton Nebraska-Omaha 8.10 8.19 2 34 Kott, Ravan South Dakota 7.75 8.21 4 35 Harris, Zenova NW Missouri 8.23 1 36 Logan, Alexis Cloud County 8.40 8.25 1 37 Albrecht, Courtney South Dakota 8.00 8.34 3 38 Diggs, Madison Nebraska-Omaha 8.38 8.56 1 39 Wardyn, Alivia Neb Wesleyan 8.30 8.59 2 40 Ripp, Jessica Nebraska-Omaha 8.40 8.60 1 41 Moncherry, Merica Missouri State 7.54 8.76 6 -- Griva, Mara Unattached 7.94 X7.94 3 7.932

    Women 800 Meter Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== Finals 1 Williams, Shawnice Nebraska 2:11.00 2:13.03 2 10 2 Bongers, Marissa Nebraska-Kearney 2:08.72 2:13.60 2 8 3 King, Rhavean Kansas 2:14.82 2:13.94 2 6 4 Citireag, Ioana Unattached 2:10.00 2:14.48 2 5 5 Manning, Haley NW Missouri 2:20.98 2:16.94 1 4 6 Atkin, Ashley N. Colorado 2:10.67 2:17.21 2 3 7 Esselstein, Rebecca Air Force 2:13.31 2:17.48 2 2 8 Weinandt, Rachel South Dakota 2:15.19 2:20.98 2 1 9 Forde, Cindy Missouri State 2:13.50 2:21.65 2 10 Wells, Kaitlyn Nebraska-Kearney 2:19.24 2:21.70 1 11 Minnick, Anna Nebraska 2:19.00 2:22.70 1 12 Smith, Tenaly Missouri State 2:15.76 2:23.90 2 13 Sikorski, Francesca Siu-Edwards 2:24.63 1 14 Montileaux, Lindsey South Dakota 2:17.20 2:25.19 1 15 Feyereisen, Emily South Dakota 2:29.81 2:28.94 1 16 Whyte, Sherene Iowa Western 2:22.00 2:32.47 1 17 Moore, Emily Nebraska-Omaha 2:38.00 2:52.51 1 18 Cunningham, Claire Nebraska-Omaha 2:38.00 2:54.79 1 19 Jackson, Jayden Cloud County 2:50.00 3:13.36 1 -- Farmer, Kaylee Kansas 2:20.49 DQ 1 Rule 5.26

    Women 1000 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Eichenberger, Annette Air Force 2:52.00 2:51.19 10 2 Saggau, Lydia Kansas 2:53.13 2:56.56 8 3 Wetzstein, Katie South Dakota 3:03.50 2:57.94 6 4 McKenna, Kelli Kansas 2:56.14 3:00.47 5 5 Rich, Maddy Kansas 3:00.23 3:00.96 4 6 Drolshagen, Taylor Air Force 3:05.00 3:04.36 3 7 Schmidt, Nicole South Dakota 3:09.00 3:06.18 2 8 Latimer, Cidni Iowa Central 3:12.76 3:10.23 1 9 Feldman, Jessica South Dakota 3:07.60 3:12.18 10 Hansen, Jena Nebraska-Kearney 3:08.00 3:13.64 11 Miller, Hanna Missouri KC 3:10.98 3:13.98 12 Gannon, Angel Missouri KC 3:05.25 3:14.06 13 Reid, Trishauna Iowa Western 3:18.00 3:18.23 14 Carey, Chandelar NW Missouri 3:14.53 3:19.83 15 Shepherd, Melissa NW Missouri 3:08.22 3:23.92 16 Lambert, Katie Cloud County 3:18.00 3:27.14

    Women 1 Mile Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Gonzales, Rikki N. Colorado 4:55.00 4:57.75 2 10 2 Zarudnaya, Katarina Nebraska-Omaha 4:51.00 5:02.59 2 8 3 Baker, Nashia Kansas 4:56.13 5:05.60 2 6 4 Baker, Malika Kansas 4:58.14 5:08.73 2 5 5 Kildow, Ashley Nebraska-Omaha 4:59.00 5:09.14 2 4 6 Braun, Caroline N. Colorado 5:15.00 5:13.12 2 3 7 Oslund, Kristi Nebraska 5:12.00 5:14.40 2 2 8 Connick, Heather Air Force 5:20.00 5:17.06 1 1 9 Waller, Britni South Dakota 5:06.72 5:18.60 2 10 Doom, Jilanne South Dakota 5:31.23 5:21.32 1 11 Johns - Goodenough, Rene Siu-Edwards 5:22.51 5:21.63 1 12 Barrett, Kelsey South Dakota 5:27.80 5:25.83 1 13 Schaffer, Rachael Kansas 5:18.76 5:29.95 2 14 Davison, Catherine Nebraska-Omaha 5:15.00 5:32.23 2 15 Woodruff, Taylor NW Missouri 5:13.62 5:35.73 2 16 Larsen, Jamie Neb Wesleyan 5:40.00 5:39.30 1 17 Swantek, Brooklyn Neb Wesleyan 5:45.00 5:40.00 1 18 Hale, Kirby Siu-Edwards 5:26.45 5:41.20 1 19 Kaps, Kenzie Nebraska-Kearney 5:55.81 1 20 Phillips, Sydney Nebraska-Kearney 5:56.03 1 21 Messbarger, Kelly Nebraska-Kearney 5:56.63 1 22 Korte, Taylor NW Missouri 5:59.34 1 23 Jeffries, Abby NW Missouri 6:13.86 1 24 Kim, Tabitha Barton County 5:50.12 6:16.94 1

    Women 3000 Meter Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Becker, Natalie Kansas 9:36.45 9:40.86 2 10 2 Richardson, Hannah Kansas 9:40.18 10:11.78 2 8 3 Eichkorn, Amber South Dakota 9:55.43 10:12.78 2 6 4 Brown, Claire Siu-Edwards 10:31.53 10:13.68 2 5 5 Kilwein, Kyra Kansas 9:45.15 10:18.14 2 4 6 Andrade, Isabel Nebraska 10:14.88 10:19.23 2 3 7 Coppinger, Courtney Kansas 9:56.13 x10:21.85 2 8 Everson, Hannah Air Force 10:00.00 10:25.34 2 2 9 Hilson, Megan South Dakota 10:11.53 10:28.95 2 1 10 Steffen, Kristin South Dakota 10:09.36 10:29.28 2 11 Adams, Briana Nebraska-Kearney 10:28.50 10:31.21 2 12 Francis, Hayley Kansas 10:00.76 x10:33.60 2 13 Herbert, Anne NW Missouri 10:35.30 10:33.70 2 14 Bloesser, Jordan Nebraska-Kearney 10:32.93 10:40.48 2 15 Linnartz, Kirsten Air Force 10:40.00 10:40.63 1 16 Benesch, Morgan Nebraska-Kearney 10:45.91 10:49.93 1 17 Plambeck, Sarah Nebraska 10:25.47 10:57.05 2 18 Stahl, Siara Missouri KC 10:20.10 10:57.71 2 19 Hicks, Maci NW Missouri 11:00.54 1 20 Lush, Megan Nebraska 11:08.60 1 21 Ellis, Brooklyn NW Missouri 11:12.78 1 22 Gutierrez, Perla Unat-Nebraska 10:45.00 11:13.70 1 23 King, Conradette Siu-Edwards 10:54.90 11:16.57 1 24 Briggs, Haley Siu-Edwards 11:22.89 1 25 Fehringer, Melanie Neb Wesleyan 12:00.00 11:30.91 1 26 Hamilton, Nicole Neb Wesleyan 12:00.00 11:44.06 1 27 Oestmann, Lexi Neb Wesleyan 12:00.00 12:00.36 1 28 Keller, Theresa Nebraska x12:01.89 1 29 Schmidt, Avery Nebraska-Omaha 11:57.10 12:11.73 1 30 Keenan, Christine Midland 12:10.15 12:26.55 1 -- Larson, Sarah Nebraska 10:34.84 DNF 2

    Women 5000 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Grey, McKayla N. Colorado 17:47.97 17:50.82 10 2 Jenkins, Gabi Neb Wesleyan 18:03.43 18:00.12 8 3 Mato, Lydia Barton County 16:45.23 18:06.98 6 4 Rogers, Kristin Nebraska-Omaha 18:20.00 18:51.16 5 5 Jackson, Tara Iowa Central 18:50.75 18:55.06 4 6 Bruns, Lindsey Nebraska-Omaha 18:20.00 18:55.72 3 7 Edwards, Hannah Nebraska 19:19.62 19:14.97 2 8 Johnson, Jessica NW Missouri 19:54.22 19:34.02 1 9 Dooley, Whitney Midland 19:20.36 20:00.92 10 Kinning, Alyssa Midland 20:10.00 20:18.56 11 Clarkson, Emily Iowa Western 20:09.38 20:30.38 12 Wignall, Emily NW Missouri 21:02.63 13 Weaver, Breezy Iowa Western 20:30.00 21:55.82 -- Kennedy, Erin Siu-Edwards DNF -- Conlon, Emily Siu-Edwards DNF

    Women 60 Meter Hurdles ============================================================================ Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Vollmer, Lindsay Kansas 8.47 8.55q 6 2 Caston, LaDonna Siu-Edwards 8.69 8.65q 6 3 Wright, Jatavia Siu-Edwards 8.62 8.66q 6 4 Spenner, Sami Nebraska-Omaha 8.66 8.67q 6 5 Andric, Mila Nebraska 8.77 8.79q 6 6 Williams, Shanelle Missouri KC 8.75 8.81q 6 7 Darker, Sydia Missouri KC 8.98 8.97q 5 8.962 8 Caines, Martiesha Iowa Central 9.04 8.97q 4 8.969 9 Martin, Anne Nebraska 8.81 9.01 5 10 Babolayi, Oarabile Missouri State 8.99 9.04 5 11 Laidley, Kathie-Lee Nebraska-Omaha 8.96 9.08 5 12 Keller, Kourtney Kansas 9.45 9.10 3 13 Bennett, Yanique Iowa Western 8.96 9.11 5 9.102 14 Solomon, Amber N. Colorado 9.35 9.11 3 9.104 15 Steckelberg, Ashton Neb Wesleyan 9.08 9.14 4 16 Short, Mallory Missouri KC 9.27 9.18 4 17 Klaver, Mackenzie Kansas 9.20 9.46 4 18 Chacon, Alexa Air Force 9.02 9.48 5 9.471 19 Miller, Patricia Missouri KC 9.48 2 9.478 20 Englund, Brianne Nebr Wesleyan 9.35 9.50 3 21 Meister, Ali South Dakota 9.00 9.52 5 22 Ervin, Molly South Dakota 9.10 9.56 4 23 Knight Papaioannou, Kay Midland 9.88 9.65 2 24 Churchman, Hannah NW Missouri 9.71 9.75 2 25 James, Khadesha Iowa Western 9.45 9.77 3 9.763 26 Kroese, Gretchen NW Missouri 9.54 9.77 2 9.766 27 Matulka, Bryn NW Missouri 9.81 9.81 2 28 Marquez, Talia Kansas 9.40 9.84 3 29 Bolinger, Audrey NW Missouri 9.50 9.87 3 30 Shaw, Denneil Nebraska-Omaha 9.20 9.89 4 31 Nathan, Keiarey Iowa Western 9.50 9.91 3 32 Barnett, Brenda Cloud County 10.60 9.99 1 33 Leslie, Kirstie Missouri State 9.75 10.02 2 34 Hauschild, Kaley NW Missouri 9.52 10.10 3 35 Davis, Raven Cloud County 10.63 10.17 1 36 Johnson, Ti'ara Cloud County 10.55 10.18 1 37 Hauser, Julia Midland 9.80 10.53 2 -- Farrington, Melissa-Mare Nebraska 8.77 DNF 6 -- Pattie-Belleli, Holly Missouri State 9.31 DNF 4 -- Clarke, Tansha South Dakota 8.97 DNF 5 -- Yeager, Sarah Unattached 8.41 X8.53 6 Won Prelim

    Women High Jump Unseeded ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== Finals 1 James, Khadesha Iowa Western 1.65m 1.60m 5-03.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 PPP O O XO O XXX 2 Leonce, Sharnique Iowa Western 1.62m 1.60m 5-03.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 PPP O O XXO O XXX 2 Bowden, Briquelle South Dakota 1.63m 1.60m 5-03.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 PPP PPP XO XO O XXX 4 Richard, Emily Air Force 1.60m 1.55m 5-01.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 PPP PPP O O XXX 4 Migilozzi, Natalie N. Colorado 1.61m 1.55m 5-01.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 PPP PPP O O XXX 4 Eyre, Taelor Air Force 1.60m 1.55m 5-01.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 PPP PPP O O XXX 7 Scott, Haley Missouri State 1.57m 1.55m 5-01.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 PPP O O XO XXX 8 Mason, Dasjah Missouri KC 1.53m 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O XXX 9 Wichman, Chloe NW Missouri 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 PPP XO O XXX 10 Shumaker, Ashley NW Missouri 1.53m 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 PPP O XO XXX 11 Hauser, Julia Midland 1.57m 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 O O XXO XXX 12 Coslor, Kendra Iowa Western 1.52m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 PPP XXO XXX 12 Krig, Sarah Missouri KC 1.57m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 O XXO XXX 14 Hamlin, Ajia Cloud County 1.50m 1.40m 4-07.00 1.40 1.45 XO XXX 15 Hauschild, Kaley NW Missouri 1.45m 1.40m 4-07.00 1.40 1.45 XXO XXX

    Women Pole Vault Unseeded =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Frederick, Brooke Nebraska-Kearney 3.55m 3.50m 11-05.75 2.70 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 3.64 PPP PPP PPP O XO O O XXX 2 Rathje, Mandy Nebraska-Kearney 3.45m 3.40m 11-01.75 2.70 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 PPP PPP O O XO O XXX 3 Leslie, Kirstie Missouri State 3.21m 3.30m 10-10.00 2.70 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 PPP PPP O O O XXX 4 Hillburn, Carly Nebraska-Kearney 3.45m 3.30m 10-10.00 2.70 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 PPP PPP XO XXO XO XXX 5 Fegter, Courtney Nebraska-Kearney 3.69m x3.20m 10-06.00 2.70 2.90 3.05 3.20 3.30 PPP PPP O XXO XXX 6 Martiny, Kendra NW Missouri 3.25m 3.20m 10-06.00 2.70 2.90 3.05 3.20 3.30 PPP XXO XO XXO XXX 7 Taylor, Mckenzi NW Missouri 2.91m 2.90m 9-06.25 2.70 2.90 3.05 O XXO XXX 8 Krig, Sarah Missouri KC 3.20m 2.70m 8-10.25 2.70 2.90 O XXX -- McCurry, Colleen Missouri State 3.00m NH 2.70 XXX -- O'Dell, Holly Missouri State 3.00m NH 2.70 XXX

    Women Long Jump Seeded ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Conley, Sydney Kansas 6.20m 6.18m 20-03.50 10 5.85m 6.00m 6.18m 2 Spenner, Sami Nebraska-Omaha 6.34m 5.89m 19-04.00 8 5.68m 5.77m 5.89m 3 McCoy, Jazmin Nebraska 6.17m 5.81m 19-00.75 6 5.50m 5.76m 5.81m 4 Farrington, Melissa-Mare Nebraska 5.62m 5.75m 18-10.50 5 5.75m 5.71m 5.60m 5 Hinker, Rachel N. Colorado 6.18m 5.73m 18-09.75 4 5.73m 5.45m 5.57m 6 Heck, Kari Nebraska 6.24m 5.69m 18-08.00 3 FOUL 5.68m 5.69m 7 Martin, Anne Nebraska 5.85m x5.67m 18-07.25 5.63m 5.67m 5.36m 8 Wright, Jatavia Siu-Edwards 5.90m 5.59m 18-04.25 2 5.40m 5.45m 5.59m 9 Carter, Destiny Iowa Central 5.56m 18-03.00 1 5.56m 5.49m 5.42m 10 Laidley, Kathie-Lee Nebraska-Omaha 6.21m 5.52m 18-01.50 5.39m 5.39m 5.52m 11 Momo, Michelle Missouri KC 6.00m 5.47m 17-11.50 5.47m 5.41m 5.41m

    Women Long Jump Unseeded =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Carter, Destiny Iowa Central 5.25m 5.68m 18-07.75 5.33m 5.38m 5.68m 2 Gribbin, Mollie Nebraska 5.84m 5.53m 18-01.75 5.48m 5.44m 5.53m 3 Ewere, Ellie Nebraska 5.66m 5.45m 17-10.75 5.37m FOUL 5.45m 4 Allen, Alisha N. Colorado 5.69m 5.39m 17-08.25 5.39m FOUL 5.20m 5 Broomfield, Robiann Missouri State 5.62m 5.34m 17-06.25 5.26m 5.31m 5.34m 6 Scott, Haley Missouri State 5.43m 5.26m 17-03.25 5.26m FOUL 5.18m 7 Comstock, Mackenzie N. Colorado 5.40m 5.25m 17-02.75 5.23m 5.20m 5.25m 8 Dadzie, Elizabeth Iowa Central 5.23m 5.20m 17-00.75 FOUL FOUL 5.20m 9 Wallace, Tameca Cloud County 5.54m 5.18m 17-00.00 FOUL FOUL 5.18m -- Fender, Samantha NW Missouri 5.67m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Wichman, Chloe NW Missouri 5.61m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Cottingham, Lynette Missouri KC 5.41m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Johnson, Alexis Kansas 5.20m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Sharemet, Meg Missouri KC 5.20m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Horacek, Payton Nebraska-Omaha 5.50m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Darker, Sydia Missouri KC 5.45m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Ochs, Tahje Barton County 5.35m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Churchman, Hannah NW Missouri 5.20m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Gaskins, Annette Barton County 5.45m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Clifton, Lahni Barton County 5.30m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Chacon, Alexa Air Force 5.26m FOUL FOUL FOUL PASS -- Marquez, Talia Kansas 5.20m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Nathan, Keiarey Iowa Western 5.27m FOUL FOUL FOUL FOUL -- McCorkle, Allanah Iowa Western 5.18m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Pattie-Belleli, Holly Missouri State 5.56m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Blackwell, Brianna Cloud County 5.20m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Dunn, Ethanity Iowa Central 5.19m FOUL FOUL FOUL FOUL

    Women Weight Throw Seeded ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Grizzle, Veronica Nebraska 19.39m 18.65m 61-02.25 10 17.20m 17.38m 17.45m 17.46m 18.01m 18.65m 2 Sharp, Tristen Nebraska 17.50m 17.24m 56-06.75 8 17.24m FOUL 17.05m FOUL FOUL 17.02m 3 Dyson, Dahlia Missouri KC 18.01m 16.78m 55-00.75 6 FOUL FOUL 15.73m 16.58m FOUL 16.78m 4 Maroszek, Jessica Kansas 16.90m 16.48m 54-01.00 5 16.48m FOUL FOUL FOUL 15.88m FOUL 5 Johnson, Kayla South Dakota 16.31m 15.99m 52-05.50 4 15.79m 14.78m FOUL 15.24m FOUL 15.99m 6 Lloyd, Mary Nebraska 16.20m 15.77m 51-09.00 3 14.28m 15.17m 15.77m FOUL 15.50m FOUL 7 Benoit, Kelsey Missouri KC 16.18m 15.69m 51-05.75 2 14.16m 15.69m FOUL FOUL FOUL FOUL 8 Hampl, Elizabeth Siu-Edwards 17.67m 15.56m 51-00.75 1 14.65m 15.24m 15.46m 15.53m 15.56m FOUL 9 Howe, Andrea Nebraska-Kearney 16.30m 15.40m 50-06.25 FOUL FOUL 15.40m 10 Tabb, Danielle Air Force 16.65m 15.37m 50-05.25 FOUL 15.37m 14.53m 11 Thompson, Liz Nebraska-Omaha 14.49m 15.34m 50-04.00 FOUL 14.33m 15.34m 12 Hoesing, Megan Midland 14.00m 15.26m 50-00.75 FOUL 14.91m 15.26m 13 Coons, Danyell Nebraska-Kearney 15.83m 15.11m 49-07.00 15.11m 14.50m FOUL 14 Lester, Kayla South Dakota 13.97m 14.85m 48-08.75 14.85m 14.55m FOUL 15 Bauman, Becca Air Force 16.91m 14.82m 48-07.50 FOUL FOUL 14.82m 16 Potter, Molly N. Colorado 16.37m 14.62m 47-11.75 FOUL 14.62m FOUL 17 Musaddiq, Yasmin Missouri KC 16.07m 14.42m 47-03.75 14.42m 14.37m FOUL 18 Tsema, Dasha Kansas 14.83m 14.38m 47-02.25 FOUL 14.07m 14.38m 19 Waldner, Danielle South Dakota 14.00m 14.05m 46-01.25 FOUL 14.05m FOUL -- Raterman, Melanie Missouri State 14.39m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Dantin, Jessica Missouri State 14.08m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Moloney, Fiona NW Missouri 11.26m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Adams, Megan Nebraska-Omaha 13.00m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Harnisch, Nicole NW Missouri 13.63m FOUL FOUL FOUL FOUL -- McKnight, Lekiesha NW Missouri 15.76m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Lauzon, Megan Siu-Edwards FOUL FOUL FOUL FOUL

    Men 60 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Johnson, DeMario Kansas 6.84 6.79q 7 2 Grady, Isaiah N. Colorado 6.77 6.82q 7 3 Lionel, Corneil Iowa Western 6.85 6.88q 7 4 Self, Sharod Iowa Western 6.89 6.89q 7 5 Welk, John Nebraska 6.88 6.91q 7 6.904 6 McHenry, Gavin Air Force 6.81 6.91q 7 6.908 7 Kovash, Brandon South Dakota 6.92 6.95q 6 8 Smith, Darius Siu-Edwards 6.95 6.96q 6 9 Brown, Will Barton County 6.99 6.97 5 10 Clark, Travion Iowa Western 6.93 6.99 6 11 Smith, Shawn Kansas 6.95 7.00 5 6.996 12 Evans, Ahmad Siu-Edwards 6.93 7.00 6 7.000 13 Roach, Kenny Missouri KC 7.00 7.01 5 14 Birkel, Zach Nebraska 7.13 7.03 3 7.023 15 Caldwell, Chris Iowa Central 6.97 7.03 5 7.024 16 Mead, Alex N. Colorado 6.82 7.07 7 7.065 17 Wilson, Jamie Kansas 7.04 7.07 4 7.068 18 Martin, Jason Missouri KC 6.95 7.08 6 19 Smith, Davinn Siu-Edwards 7.17 7.09 3 20 Thony, Jack South Dakota 7.05 7.10 4 7.091 21 Brown, Jaiden Barton County 6.96 7.10 5 7.095 22 Prioleau, Daniel Missouri KC 7.03 7.11 4 23 Moreland, Alex Midland 7.21 7.12 2 24 Spuller, Jake Air Force 7.03 7.13 4 25 Sutherland, Owen Iowa Central 7.25 7.15 2 7.144 26 Johnson, Zach Air Force 7.02 7.15 5 7.150 27 Franklin, Caleb Midland 7.06 7.16 4 28 Worden, Luke South Dakota 7.15 7.21 3 29 Adams, Brady Missouri KC 7.07 7.22 4 7.215 30 Person, Del Iowa Central 7.17 7.22 3 7.216 31 Holka, Zach Neb Wesleyan 7.20 7.22 3 7.219 32 Beatty, Corey Midland 7.16 7.23 3 33 Jackson, Desmand NW Missouri 7.05 7.25 4 34 Kobelik, Cale NW Missouri 7.35 7.29 1 35 Robinson, Courtland Barton County 7.16 7.33 3 36 Rupe, Alec N. Colorado 7.22 7.36 2 37 Smith, Richard Kansas 7.32 7.41 2 38 Harsley, Jon NW Missouri 7.13 7.45 3 39 Budreau, Austin Cloud County 7.65 7.97 1 -- Lawrence, Brijesh Unattached 6.72 FS 7 -- Leitis, Janis Unattached 6.92 DQ 6 -- Dightman, Gregory Unattached 6.95 DQ 5 -- Carter, Bobby Unattached 6.90 DQ 6 -- McCaleb, Ben Unattached 7.31 DQ 2

    Men 800 Meter Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== Finals 1 Husted, Mark Brooks Running 1:48.54 1:50.60 3 10 2 Pape, Paul Nebraska-Kearney 1:51.02 1:52.82 3 8 3 Holtmeier, Jacob Nebraska 1:53.75 1:53.15 3 6 4 Soucie, Brendan Kansas 1:50.21 1:53.22 3 5 5 Croin, Dean Iowa Central 1:53.22 1:55.79 3 4 6 Rush, Cody Nebraska 1:52.00 1:55.91 3 3 7 Dojiok, Mach South Dakota 1:53.78 1:56.34 2 2 8 Azumah, Sampson Barton County 1:51.37 1:56.84 3 1 9 Sternhagen, Tyler South Dakota 1:55.63 1:57.39 2 10 Caldwell, Matt Air Force 1:52.81 1:57.95 3 11 Caswell, Grant Air Force 1:53.80 1:57.99 2 12 Seckfort, Nick Kansas 1:53.95 1:58.27 2 13 Hilderbrand, Mark Nebraska 1:56.00 1:58.29 2 14 Lind, Zach Neb Wesleyan 2:02.00 1:59.34 1 15 Nielson, Stephen South Dakota 1:55.29 2:00.04 2 16 Goracke, Shilo Cloud County 2:00.00 2:00.57 1 17 Bohlken, Connor Neb Wesleyan 2:02.10 2:00.64 1 18 Sablan, Jimmy N. Colorado 2:00.42 2:00.96 1 19 Streicher, Colin NW Missouri 2:02.01 2:01.10 1 20 Cleaveland, Cade Iowa Western 1:58.58 2:01.40 2 21 Obecny, Trevor NW Missouri 1:59.11 2:01.76 2 22 Dlouhy, Curtis Neb Wesleyan 2:05.59 2:02.71 1 23 Justesen, Tanner Midland 2:05.49 2:02.92 2 24 Glaub, Jessy Siu-Edwards 2:00.00 2:02.93 1 25 Stansbury, Jake NW Missouri 2:05.31 2:04.74 1 26 Lappe, Keegan N. Colorado 2:00.00 2:05.06 1 27 Scheibe, Gavin Cloud County 2:01.90 2:06.25 1 28 Wilson, Zach Barton County 2:03.21 2:06.75 1 29 Kemnitz, Mark Midland 2:03.00 2:11.18 1 30 Aschenbrenner, Ethan Midland 1:59.80 2:25.26 1

    Men 1000 Meter Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Perkins, Zach Air Force 2:25.00 2:27.33 2 10 2 Dorsey, Matt Air Force 2:26.50 2:27.83 2 8 3 Shade, Casey South Dakota 2:26.22 2:28.17 2 6 4 Koech, Daniel Kansas 2:26.43 2:29.10 2 5 5 Grundmayer, Tim NW Missouri 2:34.23 2:29.40 2 4 6 Mettler, Jeffrey South Dakota 2:28.50 2:29.46 2 3 7 Border, Nolan Nebraska 2:30.00 2:30.55 2 2 8 Cox, Ryan NW Missouri 2:32.03 2:30.88 2 1 9 Tobias, Alney Unattached 2:28.61 2:31.10 2 10 Madlock, Sidney Unattached 2:29.00 2:32.14 2 11 Obermier, Alex Nebraska-Kearney 2:35.36 2:34.88 1 12 Thorstad, Justin Iowa Western 2:39.24 2:34.88 1 13 Abouhalkah, Luke Missouri KC 2:35.32 2:36.20 1 14 Brownlee, Ben Kansas 2:37.66 2:37.08 1 15 Jensen, Britt Nebraska-Kearney 2:40.85 2:37.61 1 16 Rech, J.P. Nebraska-Kearney 2:36.82 2:38.00 1 17 Wiegert, Trevor Unattached 2:38.00 2:38.41 1 18 Hamilton, Chase Iowa Western 2:40.69 2:39.31 1 19 Soderberg, Tyler Midland 2:33.80 2:40.15 2 20 Schmitz, Kyle NW Missouri 2:43.56 2:41.66 1 21 Holler, Brady Barton County 2:45.72 2:43.38 1 22 Sederberg, Matt Neb Wesleyan 2:59.09 2:59.15 1

    Men 1 Mile Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Vidlak, Trevor Nebraska 4:05.55 4:09.39 2 10 2 Perkins, Charlie Air Force 4:11.00 4:16.90 2 8 3 McLain, Mack Brc/Adidas 4:03.50 4:18.43 2 6 4 Olson, Jacob Nebraska 4:08.00 4:19.39 2 5 5 Eigenberger, Dylan Iowa Central 4:16.89 4:20.23 2 4 6 Bapty, Sean Air Force 4:18.80 4:22.08 2 3 7 Kenyon, Garrett Unattached 4:18.00 4:22.93 2 2 8 Schoneman, Jerod Nebraska-Kearney 4:19.33 4:23.62 2 1 9 Spinks, Peter Unattached 4:23.00 4:26.33 2 10 Knudson, Nick Nebraska-Kearney 4:18.90 4:26.70 2 11 Coil, Joe Nebraska-Kearney 4:26.00 4:26.91 1 12 Bloch, Matthew Nebraska 4:28.26 1 13 Anger, Joe NW Missouri 4:29.31 4:28.38 1 14 Kiefer, Lucas Unattached 4:25.00 4:31.92 1 15 Lalang, Isaac Iowa Central 4:16.55 4:32.97 2 16 Brown, Tanner Neb Wesleyan 4:40.00 4:34.92 1 17 Rumph, Taylor Iowa Western 4:46.37 4:35.19 1 18 Lumpkin, Tyler Barton County 4:30.25 4:39.64 1 19 Letz, Pat Unattached 4:30.00 4:40.08 1 20 Henry, Jake NW Missouri 4:31.80 4:43.40 1 21 Jones, John Neb Wesleyan 4:51.04 4:58.97 1 22 Pritschau, Kody Neb Wesleyan 4:52.15 5:23.84 1

    Men 3000 Meter Run =================================================================================== Name Year School Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 Corona, Patrick Air Force 8:15.00 8:18.91 2 10 2 Gibson, Connor Nebraska 8:27.78 8:21.82 2 8 3 Buchanan, Reid Kansas 8:10.43 8:25.31 2 6 4 Myers, Elliot Air Force 8:25.00 8:27.29 2 5 5 Sanabria, Al Nebraska-Kearney 8:35.18 8:27.70 2 4 6 Haase, Brant South Dakota 8:26.59 8:29.33 2 3 7 Zimmer, Nolan NW Missouri 8:50.00 8:30.80 1 2 8 Wilson, James Kansas 8:18.43 8:31.32 2 1 9 Taute, Brock Nebr Wesleyan 8:52.00 8:33.81 1 10 Keter, Benard Cloud County 8:45.37 8:34.43 2 11 Carder, Kevin Nebraska-Kearney 8:45.12 8:37.43 2 12 Morrissey, Colin Team Nebraska 8:28.00 8:39.84 2 13 Kliem, Clint Siu-Edwards 8:45.22 8:48.03 2 14 Eller, Kyle Air Force 8:35.80 8:51.93 2 15 Gilbert, Matt Nebraska 8:30.00 9:00.68 2 16 Falcon, Peter Unattached 8:44.38 9:01.98 2 17 Anderson, Kit NW Missouri 9:00.33 9:07.51 1 18 Moore, Nick Siu-Edwards 8:45.12 9:07.79 2 19 Landrigan, Jahn Nebraska-Kearney 9:24.32 9:08.35 1 20 Meyer, Keith Siu-Edwards 9:00.00 9:08.65 1 21 Meiners, Nathan Iowa Central 9:39.63 9:18.85 1 22 Fitzsimmons, Keegan Iowa Western 9:25.00 9:30.30 1 23 Harley, Johnny NW Missouri 9:05.25 9:42.62 1 24 Truong, Phil Neb Wesleyan 10:00.00 10:04.44 1 25 Bremer, Kyle Missouri KC 9:19.80 10:25.90 1 -- Gracey, Keaton Midland 9:20.00 DNF 1 -- Coyle, Austin Neb Wesleyan 9:40.00 DNF 1

    Men 5000 Meter Run ================================================================================ Name Year School Seed Finals Points ================================================================================ 1 Bragg, Isaiah Air Force 14:23.40 14:36.25 10 2 Musa, Mubarik South Dakota 15:08.57 14:57.55 8 3 Cool, Kory KC Smoke 15:00.47 15:09.41 6 4 Keefer, Drew NW Missouri 14:56.43 15:10.55 5 5 Allen, Isaac South Dakota 15:04.49 15:17.55 4 6 Whalen, Blake Iowa Central 15:30.00 15:19.44 3 7 Brown, Zach Neb Wesleyan 16:21.02 15:21.25 2 8 Day, Conner Kansas 15:28.30 15:29.48 1 9 Hawkins, Jake Air Force 14:45.00 15:36.42 10 Wieland, Tyson Iowa Central 15:30.00 15:38.84 11 Barrera, Cruz Iowa Western 15:36.22 15:49.73 12 Nilges, David NW Missouri 15:31.01 15:50.35 13 Lightfoot, Eric Kansas 15:20.13 16:12.41 14 Dunker, Matt Neb Wesleyan 16:00.00 16:13.51 15 Wagner, Reid Iowa Western 16:42.00 16:48.23 16 Heller, Rich Unattached 16:37.16 17:06.42 17 Way, Alex Midland 16:00.00 18:23.01 -- Snyder, Kyle Kansas 15:35.00 DNF -- Perkins, Zach Air Force DNF -- Heng, Jonah Nebraska 15:50.00 DNF

    Men 60 Meter Hurdles ============================================================================ Name Year School Seed Prelims H# ============================================================================ Preliminaries 1 Akinmoladun, Oladapo Nebraska 7.74 7.86q 5 2 Caldwell, Chris Iowa Central 7.82 7.89q 5 3 Pille, Sean Nebraska 8.00 8.15q 5 4 Koroknai, Tibor Nebraska 8.05 8.33q 5 8.324 5 Hill, Erik South Dakota 8.16 8.33q 4 8.329 6 Lewin, Teivaskie South Dakota 8.15 8.37q 5 7 Thomas, Josh Siu-Edwards 8.43 8.49q 4 8 Wilkin, Joey Air Force 8.23 8.55q 4 9 Schirmer, Joshua Missouri KC 8.50 8.61 4 10 Hansen, James Unattached 8.35 8.63 4 11 McDowell, Evan Air Force 8.52 8.73 3 12 Winans, Zeke NW Missouri 8.84 8.95 2 13 Burton, Devin Missouri KC 9.00 8.96 2 14 Gabel, Noah Unattached 9.20 9.02 2 15 Lentsch, Hank South Dakota 8.75 9.10 3 16 Dickinson, Scott N. Colorado 8.74 9.19 3 17 Fenske, Guy Nebraska 9.27 1 18 Schluter, Derrick NW Missouri 9.08 9.29 2 19 Franzen, Preston Neb Wesleyan 8.60 9.58 3 20 Hosler, Hunter Cloud County 9.65 9.65 1 21 Von Seggern, Max Midland 9.56 10.07 1 -- Thomas, DeAndre NW Missouri 8.79 FS 2 -- Budreau, Austin Cloud County 8.98 DNF 2 -- Ross, Tyrell Unattached 8.00 X8.09 5 3rd Prelims -- Lund, Eric Unattached 8.15 X8.26 4 5th Prelims -- Bartels, Nick Unattached 8.30 X8.41 4 9th Prelims -- Neal, Andy Unattached 8.20 X8.44 4 10th Prelims -- Walton, Cody Unattached 8.60 X8.50 3

    Men High Jump Unseeded =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== Finals 1 Frank, Tyler South Dakota 1.98m 2.02m 6-07.50 1.80 1.85 1.90 1.95 1.99 2.02 2.05 PPP XO O O O O XXX 2 Westberry, Mitchell Nebraska 2.05m 1.99m 6-06.25 1.80 1.85 1.90 1.95 1.99 2.02 PPP O O O O XXX 3 Harvey, Julian Siu-Edwards 2.05m 1.99m 6-06.25 1.80 1.85 1.90 1.95 1.99 2.02 PPP O O XXO XO XXX 4 Jones, Kevin Kansas 2.00m 1.99m 6-06.25 1.80 1.85 1.90 1.95 1.99 2.02 PPP PPP O O XXO XXX 5 Lauber, Micah Iowa Western 2.05m 1.95m 6-04.75 1.80 1.85 1.90 1.95 1.99 O O XXO O XXX 6 Kidd, Travis Siu-Edwards 1.95m 1.95m 6-04.75 1.80 1.85 1.90 1.95 1.99 PPP O XO XO XXX 7 Walton, Cody Unattached 1.90m 6-02.75 1.80 1.85 1.90 1.95 O XO O XXX 8 VanHaalen, Hunter Iowa Western 2.03m 1.85m 6-00.75 1.80 1.85 1.90 O O XXX 8 Lentsch, Hank South Dakota 1.93m 1.85m 6-00.75 1.80 1.85 1.90 O O XXX 10 Benson, Jared NW Missouri 1.97m 1.85m 6-00.75 1.80 1.85 1.90 O XO XXX 10 Gasper, Joe South Dakota 1.93m 1.85m 6-00.75 1.80 1.85 1.90 O XO XXX 12 Anderson, Jordan Midland 1.93m 1.85m 6-00.75 1.80 1.85 1.90 O XXO XXX 13 Gabel, Noah Unattached 1.80m 5-10.75 1.80 1.85 O XXX 14 Schluter, Derrick NW Missouri 1.80m 1.80m 5-10.75 1.80 1.85 XXO XXX -- Fenske, Guy Nebraska 1.73m NH 1.80 XXX

    Men Pole Vault Unseeded =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Seeba, Mark Nebraska-Kearney 5.00m 4.85m 15-11.00 3.50 3.70 3.90 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 PPP PPP PPP PPP PPP PPP XO XO XXO 2 Schwanz, Tanner Nebraska-Kearney 4.75m 4.70m 15-05.00 3.50 3.70 3.90 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 PPP PPP PPP PPP PPP O XO XO XXX 3 Longacre, Spencer Nebraska-Kearney 4.57m 4.55m 14-11.00 3.50 3.70 3.90 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 PPP PPP PPP PPP O XXO XO XXX 4 Poirier, Dylan Iowa Western 4.55m 4.40m 14-05.25 3.50 3.70 3.90 4.10 4.25 4.40 4.55 PPP PPP XO XO XXO XXO XXX 5 Pollard, Andre Iowa Western 4.27m 4.10m 13-05.25 3.50 3.70 3.90 4.10 4.25 PPP PPP XO XXO XXX 6 Fenske, Guy Nebraska 3.90m 12-09.50 3.50 3.70 3.90 4.10 O O O XXX 7 Haahr, Collin NW Missouri 4.15m 3.90m 12-09.50 3.50 3.70 3.90 4.10 PPP PPP XXO XXX 8 Dobson, Adam Midland 3.68m 3.70m 12-01.50 3.50 3.70 3.90 XXO XO XXX -- Nordell, Derick Cloud County 4.14m NH 3.50 XXX

    Men Long Jump Unseeded ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Gartrell, Kyle Air Force 6.86m 6.79m 22-03.50 6.66m 6.79m 6.67m 2 Dightman, Gregory Unattached 6.86m 6.67m 21-10.75 6.67m 6.50m 6.49m 3 Legband, Zachary Unattached 6.62m 21-08.75 6.62m 6.45m FOUL 4 Hardy, Harkera Midland 6.64m 6.61m 21-08.25 FOUL 6.58m 6.61m 5 Gabel, Noah Unattached 6.58m 6.57m 21-06.75 6.44m 6.57m 6.47m 6 Walton, Cody Unattached 6.48m x6.53m 21-05.25 FOUL 6.53m FOUL 6 McDowell, Evan Air Force 6.74m 6.53m 21-05.25 FOUL FOUL 6.53m 8 Petersen, Josh South Dakota 6.50m 6.43m 21-01.25 6.41m FOUL 6.43m 9 Swanson, Mitchell Midland 6.52m 6.42m 21-00.75 FOUL 6.42m FOUL -- Schluter, Derrick NW Missouri 6.42m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Fitzsimmons, Connor South Dakota 6.69m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Fenske, Jed Nebraska FOUL FOUL FOUL PASS -- Wullenwaber, Tyler Unattached FOUL FOUL FOUL FOUL -- Ray, Curtis Iowa Western 6.86m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Fontenette-Mitchell, Rya Kansas 6.50m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Winans, Zeke NW Missouri 6.83m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Thomas, DeAndre NW Missouri 6.45m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Swallow, Adam Midland 6.45m FOUL FOUL FOUL FOUL

    Men Long Jump Seeded ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Raedler, Patrick Nebraska 7.87m 7.58m 24-10.50 10 7.37m 7.42m FOUL 7.58m FOUL 7.54m 2 Trajkovski -soeresen, An Iowa Western 7.50m 7.35m 24-01.50 8 7.35m FOUL FOUL FOUL FOUL 7.35m 3 Ward, Laderrick Siu-Edwards 7.83m 7.27m 23-10.25 6 7.19m FOUL FOUL 7.19m FOUL 7.27m 4 Cowling, Caleb Kansas 7.06m 7.25m 23-09.50 5 FOUL 7.14m 6.93m 7.14m 7.25m FOUL 5 Wiedel, Seth Nebraska 7.60m 7.24m 23-09.00 4 7.06m 7.24m FOUL 6.94m FOUL 7.16m 6 Westerfield, Jerry Iowa Central 7.29m 7.07m 23-02.50 3 7.07m 7.04m FOUL 6.93m FOUL 6.79m 7 Gartrell, Kyle Air Force 6.81m 22-04.25 2 6.81m FOUL FOUL PASS PASS PASS 8 Harvey, Julian Siu-Edwards 6.90m 6.77m 22-02.50 1 6.53m 6.77m FOUL 6.63m FOUL FOUL 9 O'Connell, Jeff South Dakota 7.41m 6.66m 21-10.25 6.66m 6.44m 6.57m 10 Martin, Jason Missouri KC 6.89m 6.63m 21-09.00 6.63m FOUL 6.54m 11 Katzfey, Brian Kansas 6.50m 21-04.00 FOUL 6.50m FOUL -- Rupe, Alec N. Colorado 6.99m FOUL FOUL FOUL FOUL

    Men Weight Throw Seeded ========================================================================================== Name Year School Seed Finals Points ========================================================================================== 1 Grunder, Brady Iowa Central 16.99m 17.72m 58-01.75 10 17.21m FOUL 17.27m 17.56m 17.72m FOUL 2 Leverette, Kris Missouri KC 17.94m 17.68m 58-00.25 8 17.56m 17.68m 17.65m FOUL 17.52m FOUL 3 Fooster, Jalen Air Force 18.48m 17.42m 57-02.00 6 17.02m FOUL 16.75m FOUL FOUL 17.42m 4 Kent, William Air Force 19.15m 17.20m 56-05.25 5 16.95m FOUL FOUL 16.73m 17.16m 17.20m 5 Stephens, Denton South Dakota 18.20m 16.98m 55-08.50 4 16.43m 16.82m 16.41m FOUL 16.98m 16.97m 6 Pinion, Jake Nebraska 16.00m 16.73m 54-10.75 3 16.73m FOUL FOUL FOUL FOUL 16.10m 7 Block, Greg Siu-Edwards 18.24m 16.34m 53-07.50 2 16.09m 16.23m FOUL 16.34m FOUL FOUL 8 Thalken, Michael Nebraska-Kearney 16.47m 15.96m 52-04.50 1 14.73m 15.87m 15.86m FOUL 15.96m 15.83m 9 Hircock, Ryan Nebraska 16.00m 15.32m 50-03.25 15.32m 15.02m FOUL 10 Williams, Martin Missouri KC 16.42m 15.02m 49-03.50 14.89m FOUL 15.02m 11 Cooper, Mitchell Kansas 16.00m 14.98m 49-01.75 14.98m 14.46m FOUL 12 Griess, Jacob Nebraska 16.75m 14.95m 49-00.75 14.95m FOUL FOUL 13 Jurgens, Colby Nebraska-Kearney 16.73m 14.86m 48-09.00 FOUL 14.86m FOUL 14 Weber, Dakota Cloud County 15.34m 14.65m 48-00.75 FOUL 14.65m FOUL 15 Davis, Allen Iowa Central 14.76m 14.55m 47-09.00 FOUL 14.55m FOUL -- Aldridge, David Unattached 13.00m FOUL FOUL FOUL FOUL -- McKelvey, Kyle South Dakota 15.42m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Snavely, Tyler Cloud County 13.31m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Ingram, Jackson Unattached 14.00m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Hocking, Blake Missouri KC 13.11m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Budde, Andrew Midland 14.00m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Bendrick, Zac NW Missouri 17.53m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Mauer, William Midland 14.00m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Dutton, Alec Siu-Edwards FOUL FOUL FOUL FOUL -- Golen, Paul Kansas 15.00m FOUL FOUL FOUL FOUL

    Inside Track & Field