August 2014  |   September 2014  |   October 2014  |   November 2014  |   December 2014

    January 2015  |   February 2015  |   March 2015  |   April 2015  |   May 2015  |   June 2015

    Download Schedules: Add to calendar


    February 2015
    Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
    01
    Women's Tennis
    Kansas State
    8:30 AM
    USAFA
    Fencing

    Northwestern Invitational
    9:00 AM
    Evanston, IL
    Wrestling

    South Dakota State/Grand Canyon
    11:00 AM
    USAFA
    Men's Gymnastics

    Army
    12:00 PM
    USAFA
    Women's Tennis

    UMKC
    3:00 PM
    USAFA
    02
    03
    04
    Men's Basketball
    New Mexico
    7:00 PM
    USAFA
    Women's Basketball

    New Mexico
    7:00 PM
    Albuquerque, NM
    05
    Rifle
    Alaska/Nevada
    8:00 AM
    USAFA
    Boxing

    Wing Open Quarterfinals
    4:30 PM
    USAFA
    06
    Rifle
    TCU/UTEP
    8:00 AM
    USAFA
    Women's Tennis

    St Edwards
    2:00 PM
    Austin, TX
    Track

    Air Force Team Challenge
    2:00 PM
    USAFA
    Men's Ice Hockey

    Sacred Heart
    7:05 PM
    Milford, Conn.
    07
    Rifle
    PRC Championships SB
    8:00 AM
    USAFA
    Wrestling

    All Academy Championship
    10:00 AM
    Kings Point, NY
    Men's Tennis

    Montana State
    10:00 AM
    USAFA
    Women's Tennis

    Incarnate Word
    10:00 AM
    San Antonio, TX
    Men's Basketball

    Wyoming
    12:00 PM
    USAFA
    Men's Gymnastics

    All-Academy Championships
    1:00 PM
    Houston, TX
    Women's Basketball

    Wyoming
    2:00 PM
    Laramie, WY
    Women's Tennis

    St Marys
    3:00 PM
    San Antonio, TX
    Women's Gymnastics

    Texas Womans University
    6:00 PM
    USAFA
    Men's Ice Hockey

    Sacred Heart
    7:05 PM
    Milford, Conn.
    08
    Rifle
    PRC Championships AR
    8:00 AM
    USAFA
    Men's Lacrosse

    Duke
    12:00 PM
    Durham, NC
    09
    10
    11
    Boxing
    Wing Open Semifinals
    4:30 PM
    USAFA
    Men's Basketball

    Boise State
    7:00 PM
    Boise, ID
    Women's Basketball

    Boise State
    7:00 PM
    USAFA
    12
    13
    Fencing
    Junior Olympics
    9:00 AM
    Richmond, VA
    Track

    Husky Classic
    4:00 PM
    Seattle, WA
    Track

    Tyson Invitational
    4:00 PM
    Fayetteville, AR
    Men's Tennis

    Grand Canyon
    5:00 PM
    USAFA
    Baseball

    Citadel
    5:00 PM
    Charleston, SC
    Men's Ice Hockey

    American International
    7:05 PM
    USAFA, Colo.
    14
    Fencing
    Junior Olympics
    9:00 AM
    Richmond, VA
    Track

    Tyson Invitational
    10:00 AM
    Fayetteville, AR
    Track

    Husky Classic
    10:00 AM
    Seattle, WA
    Men's Tennis

    Citadel vs Grand Canyon
    12:00 PM
    USAFA
    Men's Lacrosse

    Marist
    12:00 PM
    USAFA, Colo.
    Men's Basketball

    UNLV
    12:00 PM
    USAFA
    Baseball

    Citadel
    2:00 PM
    Charleston, SC
    Women's Basketball

    UNLV
    2:00 PM
    Las Vegas, NV
    Men's Ice Hockey

    American International
    4:05 PM
    USAFA, Colo.
    Women's Gymnastics

    Cortland State
    6:00 PM
    USAFA
    15
    Fencing
    Junior Olympics
    9:00 AM
    Richmond, VA
    Men's Tennis

    Citadel
    10:00 AM
    USAFA
    Wrestling

    Oregon State
    12:30 PM
    USAFA
    Baseball

    Citadel
    1:00 PM
    Charleston, SC
    16
    Fencing
    Junior Olympics
    9:00 AM
    Richmond, VA
    Baseball

    Savannah State
    1:00 PM
    Savannah, GA
    17
    18
    Women's Swimming
    Mountain West Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Wrestling

    Northern Colorado
    7:00 PM
    USAFA
    19
    Women's Swimming
    Mountain West Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Boxing

    Wing Open Championships
    6:00 PM
    USAFA
    Men's Gymnastics

    Winter Cup Challenge
    7:00 PM
    Las Vegas, NV
    20
    Women's Swimming
    Mountain West Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Track

    Rocky Mountain Classic
    3:00 PM
    Laramie, WY
    Baseball

    New Mexico
    3:00 PM
    USAFA
    Women's Gymnastics

    Illinois State
    7:00 PM
    Normal, IL
    Men's Ice Hockey

    Niagara
    7:05 PM
    Niagara, N.Y.
    21
    Rifle
    NCAA Qualifier TCU
    8:00 AM
    USAFA
    Track

    USATF Indoor Championships
    9:00 AM
    Albuquerque, NM
    Women's Swimming

    Mountain West Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Women's Tennis

    Florida State
    11:00 AM
    Tallahassee, FL
    Baseball

    New Mexico
    1:00 PM
    USAFA
    Men's Lacrosse

    Denver
    1:30 PM
    Denver, CO
    Women's Basketball

    Colorado State
    2:00 PM
    USAFA
    Men's Basketball

    Colorado State
    4:00 PM
    Fort Collins, CO
    Men's Ice Hockey

    Niagara
    7:05 PM
    Niagara, N.Y.
    22
    Track
    USATF Indoor Championships
    9:00 AM
    Albuquerque, NM
    Women's Tennis

    FAMU
    10:00 AM
    Tallahassee, FL
    Men's Tennis

    Northern Arizona
    10:00 AM
    Albuquerque, NM
    Wrestling

    US Western Open
    10:00 AM
    USAFA
    Men's Lacrosse

    Canisius
    11:00 AM
    Denver, CO
    Baseball

    New Mexico
    1:00 PM
    USAFA
    Men's Golf

    Snowman Getaway
    TBA
    Goodyear, AZ
    23
    Men's Golf
    Snowman Getaway
    TBA
    Goodyear, AZ
    24
    Baseball
    Adams State
    2:00 PM
    USAFA
    Men's Golf

    Snowman Getaway
    TBA
    Goodyear, AZ
    25
    Men's Swimming
    WAC Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Women's Basketball

    Nevada
    6:30 PM
    Reno, NV
    Men's Basketball

    Nevada
    7:00 PM
    USAFA
    26
    Men's Swimming
    WAC Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Track

    MW Indoor Championships
    11:00 AM
    Albuquerque, NM
    27
    Men's Tennis
    Seattle University
    8:00 AM
    USAFA
    Fencing

    Division 1 Championships
    9:00 AM
    Reno, NV
    Men's Swimming

    WAC Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Track

    MW Indoor Championships
    11:00 AM
    Albuquerque, NM
    Women's Tennis

    Seattle
    12:00 PM
    USAFA
    Men's Tennis

    Abilene Christian
    4:00 PM
    USAFA
    Men's Swimming

    Colorado Senior Open S
    5:00 PM
    Denver, Colo.
    Baseball

    Navy
    6:00 PM
    Kinston, NC
    Women's Gymnastics

    Seattle Pacific
    7:00 PM
    Seattle, WA
    Men's Ice Hockey

    Canisius
    7:05 PM
    USAFA, Colo.
    Women's Tennis

    Montana State
    8:00 PM
    USAFA
    28
    Rifle
    Nevada
    8:00 AM
    Reno, NV
    Fencing

    Division 1 Championships
    9:00 AM
    Reno, NV
    Men's Swimming

    WAC Championships
    10:00 AM
    San Antonio, Texas
    Track

    MW Indoor Championships
    11:00 AM
    Albuquerque, NM
    Men's Basketball

    Utah State
    12:00 PM
    USAFA
    Men's Lacrosse

    Furman
    12:00 PM
    Greenville, SC
    Women's Tennis

    Abilene Christian
    12:00 PM
    USAFA
    Baseball

    Navy
    2:00 PM
    Kinston, NC
    Women's Basketball

    Utah State
    2:00 PM
    Logan, UT
    Men's Tennis

    Seattle vs Abilene Christian
    4:00 PM
    USAFA
    Men's Swimming

    Colorado Senior Open S
    5:00 PM
    Denver, Colo.
    Men's Ice Hockey

    Canisius
    5:05 PM
    USAFA, Colo.

    More Headlines